Acasa | SmartTech | 40 de conturi Instagram de urmarit de catre pasionatii de moda

40 de conturi Instagram de urmarit de catre pasionatii de moda

 SHARE  

Adaugat in 19 februarie 2015

40 de conturi Instagram de urmarit de catre pasionatii de moda

Foto: instagram.styledumonde

Saptamana asta a inceput New York Fashion Week, dupa care urmeaza London Fashion Week, Paris Fashion Week etc. Pe langa revistele sau blogurile de moda (in functie de ce preferi), poti urmari tot ce se intampla in moda prin 40 de conturi de Instagram. Partea buna e ca nu doar in timpul acestor evenimente sunt utile, ci iti ofera inspiratie si in afara acestei perioadei.

  1. STYLE DU MONDE@styledumonde
  2. Margaret Zhang@margaret__zhang
  3. Skellie@omgliterallydead
  4. Chloe Nørgaard@chloenorgaard
  5. Mercedes-Benz Fashion Week@mbfashionweek
  6. TOME NYC@tomenyc
  7. Adam Katz Sinding@le21eme
  8. Eva Chen@evachen
  9. Prabal Gurung@prabalgurung
  10. ALEXANDER WANG@alexanderwangny
  11. Stella Bugbee@stellabugbee
  12. Julia Restoin Roitfeld@juliarestoinroitfeld
  13. Patrick Janelle@aguynamedpatrick
  14. Fei Fei Sun@feifeisun
  15. Giovanna Battaglia@bat_gio
  16. StyleCaster@stylecaster
  17. Blair Eadie / Atlantic Pacific@blaireadiebee
  18. tibi@tibi
  19. Pat McGrath@patmcgarthreal
  20. Zanita Whittington@zanitazanita
  21. Caroline de Maigret@carolinedemaigret
  22. Karlie Kloss@karliekloss
  23. Fashion Dads@fashiondads
  24. Coco Rocha@cocorocha
  25. DANNIJO@dannijo
  26. WildChild@malaikafirth
  27. TRESemmé@tresseme
  28. Julie Sariñana@sincerelyjules
  29. cameo_the_label@cameo_the_label
  30. Bag Snob@bagsnob
  31. Tom Pecheux@tompecheux
  32. Proenza Schouler@proenzaschouler
  33. Aimee Song@songofstyle
  34. Gigi Hadid@gigihadid
  35. Eugene Souleiman@euginesouleman
  36. Camille Charrière@camtyox
  37. KCD@kcdworldwide
  38. Man Repeller@manrepeller
  39. Amy Astley@amytastley
  40. Melodie Jeng@melodiejeng

sursa

.



Autor: Cristina Avadanei
 


 SHARE :  Trimite pe mail
CITESTE MAI MULTE DESPRE

4631 citiri

0 comentarii

Participa la discutie. Citeste comentariile cititorilor si exprima-ti si tu parerea!
Adauga comentariu
Nume
Email
Website
Subiect
Comentariu
2000 caractere ramase
 
  Trimite

Articolul tau

Ou sont les neiges d'antan?

Ou sont les neiges d'antan?

A nins mult in cartier, am stat mult in casa si am ascultat radioul. Cu ochii pe geam, mi-am adus aminte de niste dupa-amiezi de iarna din copilaria mea mica la Magura, cand stateam in bluza si strampi si sosete de lana in pat la bunica in camera.

Carte si Film

7 filme de animatie asteptate in 2017

7 filme de animatie asteptate in 2017

Despicable me 3 - Steve Carell si Kristen Wiig isi reiau rolurile in cea de-a treia parte a filmului, în regia lui Pierre Coffin și Kyle Balda și co-regizat de Eric Guillon, in care Balthazar Bratt, un copil celebru din 1980, nascoceste un sistem de dominație mondială.

Articolul tau

Aventuri cu maşini şi bătăi în SUA

Aventuri cu maşini şi bătăi în SUA

Chiar dacă-mi făcusem ceva filme de groază în minte înainte a veni în Florida (rezultat, desigur, al filmelor şi documentarelor în care cineva te împuşcă în cap când mergi după pâine), am descoperit repede că mă simt mult mai în siguranţă decât mă aşteptam; ba chiar, în mod ciudat, chiar mai în siguranţă decât în Iaşi. Dar asta până nu demult, când cinci indivizi.... Dar mai bine să încep cu începutul.

Relatii

Poti avea o viata sexuala si daca ai copii

Poti avea o viata sexuala si daca ai copii

Cand sunteti doar voi doi, sexul se poate întâmpla oricând, oriunde, dar pe masura ce familia începe să crească, momentele de intimitate pot deveni o amintire.

Familie

Fii un tată, nu un portofel!

Fii un tată, nu un portofel!

Ce copil nu se bucură atunci când tata cheltuie bani în neștire pentru dorințele lui? Dar oare are nevoie copilul de toate acele daruri? Psihologii spun: fii un părinte, nu un portofel.

Calatorii

Călătorește mai mult în 2017. Cum să-ți planifici vacanța la care visezi

Călătorește mai mult în 2017. Cum să-ți planifici vacanța la care visezi

Pe lista ta de New Years Resolutions sigur se află sa călătorești mai mult. Gândul la destinații exotive ți-a rămas întipărit în minte încă de vara aceasta, când nu ai putut să rămâi rece la avalanșa de poze din destinații exotice de pe Facebook și Instagram.

Articolul tau

Zece minciuni despre sex din filme (sau nouă minciuni și un mare adevăr)

Zece minciuni despre sex din filme (sau nouă minciuni și un mare adevăr)

Filmele, minunatele filme, fără de care n-am putea trăi, ne plac cu atât mai mult cu cât sunt mai apropiate de realitate, dar și cu cât mai mult se îndepărtează de ea.

Articolul tau

O altfel de despărțire

O altfel de despărțire

Gata, a venit momentul. Casa e goală, hainele și cărțile ei nu mai sunt la locul lor. Dezordinea, cândva exasperantă, a lucrurilor acum este înlocuită cu rafturi goale.

Articolul tau

Ma intorc acasa

Ma intorc acasa

Au trecut anii, multi petrecuti in multe tari, care mai de care mai dezvoltate si mai mandre. Intr-o zi insa am simtit ca s-a facut vremea sa ma intorc acasa.

Opinii

Of, Parentingul

Of, Parentingul

Tot aud de câteva primăveri despre modern parenting . Adică cum vine asta? E vorba de părinții moderni?

Articolul tau

Mi-am pierdut încrederea în superba mea soție

Mi-am pierdut încrederea în superba mea soție

M-am trezit devreme în acea dimineață rece de ianuarie. Trebuia să ajung la înmormântarea mătușii mele.